W romantycznym rytmie walca

Karnawał niestety za nami, my jednak postanowiliśmy pozostać w lekko tanecznych, a zarazem walentynkowych klimatach… Tym razem przypomnimy Wam piosenki z naszych kanałów idealnie łączące klimat tańca i miłości… Tym razem skupimy się na walcach – a przecież właśnie walc to chyba najbardziej romantyczny taniec…

Na początek jeden z największych przebojów Duetu Andy & Lucia – Walc dla Was dwojga. Piosenka z założenia kierowana do nowożeńców stała się przebojem nie tylko wesel, ale też list przebojów. Dodajmy do tego pełen uroku teledysk.

Romantyczny, ale też wzruszający walc ma w repertuarze troszkę zapomniany Artysta – Buffi. Mowa o piosence Walc dla Mamy i Taty. Tradycyjny szlagier jest wzruszający, nie można odmówić mu też odrobiny romantyzmu.

Chyba jednym z największych specjalistów od romantycznych piosenek, mającym w repertuarze całkiem sporo walców jest Damian Holecki. Oczywiście piosenek w rytmie walca ma na koncie znacznie więcej, ale takich z walcem w tytule doliczyliśmy się 3: Last Waltz, czyli coveru przeboju Engelberta Humperdicka, Ten pierwszy walc oraz Nasz ostatni walc. Wszystkie trzy piosenki są bardzo romantyczne i nastrojowe, ich teksty opowiadają o miłości (raczej niezbyt szczęśliwej), świetnie przyjmowały się na koncertach, ale jakoś żaden z nich nie doczekał się teledysku.