Piękne Kobiety Szlagierowej Sceny: Gabi Gold

Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet postanowiliśmy w najbliższym czasie przybliżyć Wam sylwetki choć kilku współpracujących z nami na przestrzeni lat Artystek. Jedną z Nich jest Gabi Gold.

Gabi Gold chyba nie musimy nikomu przedstawiać. Ta piękna i utalentowana Artystka należy do najpopularniejszych Wokalistek w Czechach, Polsce i wielu krajach naszego kontynentu.

Popularna Wokalistka pochodząca z Czech, wydała nakładem Wydawnictwa Box Music jeden krążek – płyta miała swą premierę w maju 2019 roku.

Gabi Gold urodziła się w Czechach. Z muzyką związana jest od dzieciństwa – udzielała się w licznych zespołach i projektach muzycznych, jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w konkursach i przeglądach muzycznych; koncertowała w wielu krajach Europy. W repertuarze Gabi znajdziemy zarówno piosenki napisane specjalnie dla Artystki, jak też covery. Gabi chętnie sięga choćby po stare polskie przeboje z repertuaru m.in. Anny Jantar, choć tak naprawdę uwielbia też muzykę country – a Jej idolką jest Shania Twain, chętnie sięga też po inne światowe standardy. Dobrze czuje się zarówno w romantycznych balladach, jak też bardzo energetycznych piosenkach – w klimatach country czy rock.  

Sympatię naszej Widowni zdobyła przebojem Dobra noc, dobry dzień, do której tekst napisał sam Jacek Cygan.  

Rozpoznawalność w Polsce Gabi Gold zdobyła prowadząc popularny program Telewizyjny Herbatka u Tadka w Duecie z Tadeuszem Drozdą (który nawiasem mówiąc był Gościem specjalnym podczas Śląskiej Gali Biesiadnej 2019). Przez pewien czas Gabi Gold była jedną z Prowadzących Program My Wam to zagramy w TVS – u boku Andrzeja Misia. Trzeba przyznać, że Gabi świetnie sobie poradziła i z zapałem przeprowadzała wywiady ze szlagierowymi Artystami.

Gabi Gold dobrze czuje się też na Śląsku, chętnie występuje na scenie z Artystami z naszego Regionu – jak choćby z nieistniejącym już Blue Party (z którym to Zespołem nagrała wielki hit Uśmiechnij się do świata, który zdobył wiele nagród w litach przebojów) czy z Bernadetą Kowalską (nowa wersja przeboju Hej przyjaciele). Gabi śpiewa po czesku, polsku i angielsku, co ciekawe ma na koncie też projekt dla dzieci.