Śląscy Artyści mieszkający w Niemczech…

Cóż – śmiało możemy powiedzieć, że jako Wydawnictwo Box Music na przestrzeni lat współpracowaliśmy z iście międzynarodową ekipą. Wielu zaprzyjaźnionych z nami Artystów, choć jest Polakami, pochodzi ze Śląska, już od dzieciństwa mieszka w Niemczech – stamtąd też rozwija swoją karierę.

Kolejną zaprzyjaźnioną z nami Artystką, na co dzień mieszkającą w Niemczech, jest Frela Blue. Ola pochodzi z Katowic, skąd wraz z Rodziną wyjechała do Niemiec już w dzieciństwie. W Niemczech odwiedza się w wielokulturowej Społeczności – Jej Mąż jest… Holendrem, a sama jako Artystka (nie tylko Wokalistka i Muzyk, ale też Malarka i Fotografka, prowadząc własną galerię), styka się z przedstawicielami najróżniejszych kultur i nacji, nadal jest przywiązana do Polski, którą kocha i chętnie odwiedza, ciepło wspomina też spędzone tu wczesne dzieciństwo. Ola sama tworzy swoje piosenki – po śląsku, czasami też w języku literackim.

Iście międzynarodowy charakter miał też Zespół Ed’Mans – tworzony przez Edka Sikorę i Manfreda Potykę. Edek od zawsze mieszka w Zabrzu – do Niemiec wyjechał zaledwie na kilka miesięcy, gdzie przebywał u swojego kolegi, którym był Manfred Potyka. Wtedy właśnie narodził się pomysł stworzenia Duetu. Sam Manek wyjechał do Niemiec już jako młody chłopak, niemniej wciąż jest przywiązany do Ojczyzny. Panowie wiele razy koncertowali wspólnie w Polsce. Warto przypomnieć, że wszystkie piosenki Ed’Mansów są po śląsku lub w języku literackim.