Majowe „tradycje” w piosenkach

Maj to nie tylko czas majówek, ale też wyjątkowy miesiąc kojarzący się z maturami, I komuniami świętymi, ale też miłością (to chyba najbardziej romantyczny miesiąc w roku), nie wspominając już o Dniu Matki. Co ciekawe nawiązanie do tych wszystkich akcentów znajdziemy w piosenkach naszych zaprzyjaźnionych Artystów.

Może piosenki o maturze nie znajdziemy w repertuarze naszych rodzimych Gwiazd (chyba od czasu Czerwonych Gitar nikt nie stworzył przeboju o tej tematyce), niemniej akcentów szkolnych już nie brakuje. Tym razem przypomnimy urokliwą i nieco nostalgiczną piosenkę Bernadety Kowalskiej i Grzegorza Poloczka – Tamte chwile. Utwór zdecydowanie przenosi wielu z nas w czasy młodości, gdy chodziliśmy do szkoły i mieliśmy nieco inne problemy…

Ekspertem od piosenek nawiązujących do nieoczywistej tematyki jest niewątpliwie Grzegorz Poloczek. Artysta i Kabareciarz ma na koncie m.in. przebój Komunijne koło (dla niewtajemniczonych – Komunijmy rower). Jest więc nawiązanie do I Komunii Świętej, ale przede wszystkim do najbardziej wyczekiwanego w dawnych czasach prezentu, z całkiem barwnie prezentującą się dawną rzeczywistością w tle.