Najpiękniejsze piosenki o Matce

Maj niewątpliwie kojarzy nam się z jednym z najpiękniejszych i najważniejszych Świąt w roku – czyli z Dniem Matki. Na obydwu naszych kanałach nie brakuje wzruszających piosenek wpisujących się w klimat tegoż pięknego Święta.

Wśród najpiękniejszych piosenek dedykowanych Mamom, należy wspomnieć jedną z propozycji Tima FabianaMamo Dziękuję Ci. Wzruszająca, troszkę baśniowa w brzmieniu ballada została wykonana premierowo podczas 12 Śląskiej Gali Biesiadnej. Utwór niewątpliwie wyciska łzy.

Piękną balladę o Mamie ma na koncie również Duet Karo – mowa o (troszkę zapomnianej) piosence Na zawsze mamo. To niewątpliwie jedna z najbardziej wzruszających propozycji Duetu Karo. Troszkę dziwi, że ta przepiękna propozycja nigdy nie doczekała się teledysku. Choć, jak to mawiają, nigdy nie mów nigdy.

Chyba jedną z najsłynniejszych piosenek dla Mamy ma w repertuarze Zespół Metrum Reni i Marco – mowa o piosence Mama. Hicior ma już swoje lata, bez niego wciąż nie może obejść się wiele koncertów życzeń, a sama piosenka tak naprawdę jest polską wersją niemieckiej ballady sprzed wielu dekad (którą w oryginale śpiewał uroczy chłopczyk)… Do piosenki powstał też nastrojowy teledysk, zrealizowany w magicznym wnętrzu Pałacu Kawalera w Świerklańcu.