Najpiękniejsze utwory o Mamie

Dzień Matki już w niedzielę. Całą playlistę wspaniałych piosenek o Matce z repertuaru naszych zaprzyjaźnionych Artystów znajdziecie na kanale Box Music Bogdan Tyc. Przy okazji mamy dla Was mały przegląd najpiękniejszych piosenek o Mamie.

Piękną, klimatyczną balladę o Mamie ma też w repertuarze Duet Kola i Jula. Niestety niezbyt znana i troszkę zapomniana propozycja jakoś rzadko gościła w radiach. Piosenka Dziękuję Mamo pochodzi z debiutanckiej płyty Koli i Juli. Utwór niestety nigdy nie doczekał się teledysku, a szkoda – jej atutem są (poza świetnym wykonaniem Koli i Juli) piękny tekst i wspaniała kompozycja (nawiasem mówiąc autorstwa Damiana Holeckiego).

Piękną piosenkę dedykowaną Mamom ma też na koncie Zespół Banita Band. Utwór Dla Mamy to właściwie to jedna z pierwszych piosenek w karierze sympatycznej grupy. Utwór znalazł się też na debiutanckim krążku Zespołu i premierowo został wykonany na tej samej wyjątkowej Śląskiej Gali Biesiadnej.

Jedną z najpiękniejszych piosenek o Matce, jakie kiedykolwiek powstały na polskim rynku, jest piosenka Do Ciebie Mamo z repertuaru Wioletty Willas. Utwór doczekał się wielu wykonań (o ile pamiętamy po piosenkę sięgnął kilka lat temu Duet Metrum, jak też Gabi Gold). Kawałek nagrał też (i wydał na płycie W siódmym niebie) Damian Holecki – to chwytająca za serce, przepiękna, bardzo emocjonalnie wykonana ballada. Słuchając jej nie sposób nie uronić choć jednej łzy. Piosenka została wykonana przez Damiana również podczas Śląskiej Gali Biesiadnej w 2012 roku.