Wzruszające piosenki o Matce

Dzień Mamy tuż, tuż, dlatego też po raz kolejny zaglądamy na nasze kanały na Youtube Box Music Bogdan Tyc oraz Box Music Official Audio i przypominamy kolejne piosenki poświęcone ukochanym Mamom.

Przepełnioną ciepłem piosenkę dla Mamy nagrał też Duet Sandra i Joachim Koj. Urocza propozycja niestety nie doczekała się teledysku, ani wersji koncertowej. Piosenka, choć prosta, ma w sobie wiele uroku i życiowej prawdy – niewątpliwie dedykowana każdej Mamie, sprawi Jej wiele radości.

Wiele, wiele lat temu nastrojową balladę dla Mamy, nagrał Mirek Szołtysek. Mowa o dosyć przeboju Dziynkuja Mamo, z jednej z pierwszych płyt Artysty. Utwór wzrusza, jest pełen ciepła i uroku. Skądinąd to jedna z dwóch piosenek Mirka poświęcona Matce – druga jednak powstała w znacznie bardziej bolesnych okolicznościach…

Niebanalną propozycję dedykowaną Mamo nagrała przed laty w Duecie z Jackiem Silskim również Bernadeta Kowalska. Utwór jest refleksyjny, melancholijny, jak też pełen uroku. Piękna ballada wzrusza, a zarazem skłania do refleksji. Na naszym kanale Youtube znajdziecie koncertową odsłonę przeboju ze Śląskiej Gali Biesiadnej.

Jedną z najpopularniejszych piosenek o Matce ma na koncie Damian Holecki. Mowa o przeboju Mamo dla Ciebie jestem, który przez dwa lata okupywał czołówki list przebojów. Piosenka liczy już sobie niemal 20 lat, znajdziemy ją na aż kilku płytach Damiana, w tym albumie Złote Przeboje; do tej pory stanowi obowiązkowy punkt koncertów życzeń (i wszystkich koncertów Artysty) – a to za sprawą zarówno kompozycji, jak też pięknego tekstu. U nas znajdziecie koncertową odsłonę tegoż przeboju.