Z majowo-czerwcowym romantyzmem

Jak już wspomnieliśmy, maj to najbardziej romantyczny miesiąc w roku – wtedy też rozpoczyna się sezon ślubny, który w czerwcu rozwija się na dobre. Na naszych kanałach nie brakuje romantycznych piosenek, wśród nich znajdą się też utwory dedykowane specjalnie młodej parze…

Chyba jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenek o wspomnianej tematyce – stworzonych właściwie jako piosenka na pierwszy taniec na weselu, jest piękna ballada Duetu Andy & Lucia – Walc dla Was Dwojga. Piękna piosenka doczekała się też klimatycznego teledysku, przeplatanego ujęciami ślubnymi, od zaprzyjaźnionej młodej pary Duetu.

Piosenkę idealnie wpisującą się w ten klimat nagrał też wiele, wiele lat temu Damian Holecki (i przypomniał na krążku Złote Przeboje). Mowa o piosence Marsz Mendelssohna – chyba już sam tytuł mówi wszystko. Z ciekawostek możemy dodać, iż jest to kompozycja nieodżałowanego Jerzego Macoły. Co ciekawe, po utwór sięgnęła też Bernadeta Kowalska – ale tej piosenki nie mamy niestety w naszych zasobach.