Wspomnienia ze Śląskiej Gali Biesiadnej: Weronika

Śląska Gala Biesiadna jest koncertem z wieloletnimi tradycjami. Impreza dotychczas odbyła się już 12 razy. Co roku na koncertach nie brak największych Gwiazd naszej Sceny, ale też debiutantów – dla których występ na Gali stanowi często krok milowy w karierze.

Jedną z Artystek, która pierwsze kroki stawiała właśnie na Śląskiej Gali Biesiadnej jest Weronika. Młoda Wokalistka na Śląskiej Gali Biesiadnej debiutowała w 2016 roku, właściwie kilka tygodni po pojawieniu się w mediach. Artystka szybko zdobyła sympatię Publiczności.

Na Śląskiej Gali Biesiadnej 2017 odbyła się oficjalna premiera debiutanckiego krążka Weroniki – Idę. Premiera miała charakter prawdziwego widowiska, na bardzo wysokim poziomie. Świetny występ wokalny i taneczny, z towarzyszeniem tancerzy oraz świetnych efektów wizualnych. Dla Widzów chyba jedną z największych zagadek pozostanie jednak, jak Weronika potrafiła w ciągu niespełna minutowych przerw zmienić strój (podczas widowiska pojawiła się w 4 strojach).

Weroniki oczywiście nie zabrakło również na Śląskiej Gali Biesiadnej 2018, kiedy postawiła na klimaty bardziej disco. I tym razem Weronika wystąpiła wraz z grupą Tancerek.

2019 rok to kolejny sukces Weroniki na Śląskiej Gali Biesiadnej – wykonała wtedy 2 solowe piosenki (w tym cover hitu ABBY – One Of Us) oraz niezapomniany Duet z Damianem Holeckim, w piosence Chcę.