Bohaterowie drugiego planu

Śląska Gala Biesiadna to wspaniały koncert i najbardziej prestiżowe wydarzenie związane z naszą sceną, które odbywa się już od kilkunastu lat. Na Scenie co rok pojawiają się największe Gwiazdy naszej Sceny, ale też Goście specjalni – największe Gwiazdy Sceny Polskiej, a czasami międzynarodowe Sławy.

Pamiętajmy jednak, że Śląska Gala Biesiadna, to też niezapomniane, niezwykłe widowisko, na które składa się porcja najlepszej muzyki, świetne prowadzenie, porcja humoru oraz świetna oprawa. O tą ostatnią od lat troszczą się współpracujący z nami instrumentaliści, jak też świetne i utalentowane Tancerki i Tancerze, często tworzący nie tylko choreografię, ale też barwne scenki, rozgrywające się w tle piosenki.

Od kilku lat o oprawę taneczną Śląskiej Gali Biesiadnej troszczą się głównie rewelacyjne Tancerki z grupy Tanecznej Maraquja. Dziewczyny po raz pierwszy pojawiły się u boku Duetu BetiBer (Liderka Grupy Maraquja i Żeńska część Duetu BetiBer to ta sama Osoba – Beata Powolny). Dziewczyny prezentują się fantastycznie prezentując różnorodne choreografie i fantazyjne, barwne stroje.

Dziewczyny z Grupy Maraquja, to nie jedyne Tancerki, które pojawiają się na Śląskiej Gali Biesiadnej. Zacznijmy od początku – podczas pierwszych imprez z cyklu, o oprawę muzyczną troszczyli się Głównie Tancerki i Tancerze z Legendarnego Teatru Rozrywki w Chorzowie. Momentami na scenie bywało również widowiskowo.

Nie zapominajmy też, że jeszcze kilka lat temu, zdecydowana większość naszych Zespołów występowała z własnymi Tancerkami, które po prostu wchodziły w skład Zespołu. Tak było choćby w przypadku Bernadety Kowalskiej, Duetu Karo, Damiana Holeckiego, Mirka Szołtyska, Zespołu De Silvers, Zespołu Arkadia Band czy wielu Innych. Co ciekawe Zespoły w takim kształcie utrzymały się do dziś w nielicznych przypadkach…

Do tematu powrócimy niebawem.