Niby na drugim planie, jednak kluczowi…

Jak niedawno wspomnieliśmy, Śląska Gala Biesiadna, to nie tylko potężna dawka świetnej muzyki, ale też sporo humoru, a przede wszystkim wyjątkowe, wielowymiarowe widowisko. O jego kształt dba wielu Bohaterów, na których nie do końca zwracamy uwagę, ale bez nich całość widowiska nie miałaby nawet 50% swojego uroku i magii. Niewątpliwie wśród tych Nich należy wspomnieć o Tancerkach i Tancerzach, troszczących się o oprawę choreograficzną całości.

Niedawno wspomnieliśmy, iż od kilku lat o oprawę choreograficzną Śląskiej Gali Biesiadnej troszczą się niezwykle utalentowane Tancerki z Grupy Maraquja.

Na przestrzeni lat sporo jednak działo się w tej kwestii na Scenie Domu Muzyki i Tańca. Przez kilka lat o oprawę sporej części występów troszczyły się świetne Tancerki z Grupy Dance Art – które kojarzyliśmy też z wieloletniej współpracy z Bernadetą Kowalską. 3 Piękne Dziewczyny prezentowały układy taneczne, ale w razie potrzeby tworzyły w tle prawdziwe przedstawienie – wspomnieć można choćby jubileuszowy występ Zespołu Ed’Mans, czy też Stacha (Seniorito, Seniorito), czy wielu innych. Dziewczyny rewelacyjnie radziły sobie w rozmaitych stylach tanecznych, prezentując piękne kreacje.

Równolegle o oprawę części występów troszczyli się Artyści, których znamy z Zespołu Wesoła Biesiada – Adam i Karol byli niezrównani tworząc widowisko, a właściwie spektakl w klimatach iście kabaretowych, wywołując u Widzów salwy śmiechu. Z kolei Dziewczyny z Zespołu świetnie radziły sobie, tworząc interesującą oprawę do piosenek w różnych klimatach, wykazując się iście południowym temperamentem.