Hurra, mamy wiosnę!

Nareszcie nadeszła wiosna – i to zarówno w kalendarzu, jak też w pogodzie. Przy tej okazji warto przypomnieć kilka utworów z repertuaru naszych Artystów, które opowiadają właśnie o wiośnie…

Wiosna to piękna pora roku, gdy wszystko budzi się do życia. Trudno się dziwić, że ta pora roku jest natchnieniem dla Twórców i poetów. Wiosna kojarzy nam się romantycznie, ale też bardzo optymistycznie – słońce, świeża zieleń, kwiaty, coraz dłuższe dni. Kilka fajnych wiosennych propozycji ukazało się swego czasu na płytach ukazujących się nakładem Wydawnictwa Box Music. Znajdziecie je też na naszych kanałach na Youtube.

Taki energetyczny obraz wiosny znajdziemy w piosence Zespołu New For You z krążka Bałkański sen. Piosenka poprawia nastrój i wręcza porywa do tańca.

Wiosna stała się też inspiracją dla Stacha, który w niezwykle barwny sposób opisał ją w piosence Wiosna na 102 (ostatecznie wiosna to czas działkowiczów).

Bardzo wiosenny charakter – choć kojarzący się z nieco późniejszym etapem tej pory roku (przełomem kwietnia i maja) – ma też piosenka Mirka Szołtyska Ten cudowny bukiet bzu.