Magia wspomnień: Duo Bayers

Jak już wspominaliśmy, na przestrzeni lat Wydawnictwo Box Music miało okazję współpracować z licznymi Artystami wykonującymi różnorodna muzykę. Oczywiście nie brakowało wśród nich reprezentantów brzmień szlagierowych. Część tych Zespołów niestety obecnie zniknęło ze sceny lub bardzo zredukowało aktywność…

Zespół Duo Bayer’s debiutował na Śląskiej Scenie kilkanaście lat temu. Zespół ma dosyć burzliwą historię – z uwagi na liczne zmiany składu oraz zawieszenie działalności i powroty na scenę, a nawet zmiany nazwy. Pomimo licznych perturbacji Zespół wylansował sporo hitów i zdobył sympatię naszej Widowni…

Zespół pierwotnie tworzyło dwóch sympatycznych Panów – Remigiusz Murawski oraz Czesław Mateja. Panowie wydali płytę oraz wylansowali kilka bardzo sympatycznych piosenek utrzymanych w zdecydowanie szlagierowych klimatach. Ich piosenki w wielu przypadkach cechowała szczypta humoru. Panowie gościli na wielu prestiżowych koncertach telewizyjnych.

Zespół na dłuższy czas zawiesił działalność po wyjeździe 1/2 Duetu – Czesława – do Wielkiej Brytanii. Grupa po kilku latach, w 2014 roku powróciła na naszą scenę w nieco zaskakującym składzie – Czesława zastąpiła Klaudia Baron – świetna Wokalistka, skądinąd mająca spore doświadczenie jako muzyk sesyjny w chórkach. Remigiusz i Klaudia początkowo występowali pod starą nazwą – Duo Bayers, by ostatecznie wydać płytę jako Klaudia i Remi. Krążek ukazał się nakładem naszego Wydawnictwa, a Duet wystąpił 2-krotnie na Śląskiej Gali Biesiadnej.

W 2016 roku w Zespole doszło do kolejnej zmiany – Klaudia zrezygnowała, a zastąpiła Ją Magdalena Słotosz, a Zespół na krótki czas zmienił nazwę na Remix. W tym składzie Duet nagrał kilka piosenek, ostatecznie wycofując się ze sceny.

W międzyczasie Remigiusz Murawski zmagał się (i zmaga do chwili obecnej) z ciężką chorobą, bardzo utrudniającą, chwilami całkowicie uniemożliwiającą karierę na scenie czy pracę zawodową. Remik obecnie epizodycznie pojawia się na wydarzeniach charytatywnych wraz ze swoim Synem – wykonując pojedyncze utwory, w miarę możliwości zdrowotnych.