Kilka zdań o… Tim Fabian

Pozostając w klimacie ubiegłotygodniowego Dnia Chłopaka, tym razem postanowiliśmy poświęcić nieco uwagi jednemu z najpopularniejszych Chłopaków – no dobrze – Panów – zaprzyjaźnionych z Box Music. O kim mowa? O Timie Fabianie.

Mało kto wie, że Tim Fabian swoją karierę muzyczną – i to z przytupem – rozpoczął już w klasach początkowych szkoły podstawowej, występując wraz z popularnym Zespołem z Domu Kultury w Chorzowie Batorym. Potem przyszedł czas na wyjazd do Niemiec. Daniel (bo tak brzmi imię Tima Fabiana), nigdy nie zapomniał jednak o Ojczyźnie, którą regularnie odwiedza.

W dorosłości karierę muzyczną postanowił rozwijać dwutorowo – w Polsce (początkowo w nurcie disco-polo) oraz w Niemczech. Tim szybko jednak porzucił typowy nurt disco polo na rzecz naszych szlagierów – oczywiście w nowoczesnym wydaniu – łącząc je z brzmieniami pop, dance i nastrojowymi balladami. Na Śląskiej Scenie debiutował w 2016 roku, pod koniec 2017 wydał w naszym Wydawnictwie debiutancki krążek (Pokochaj mnie), który odniósł ogromny sukces. Oficjalna premiera płyty miała miejsce na Śląskiej Gali Biesiadnej w 2017 roku. Od tego czasu Tim wylansował sporo kolejnych przebojów, wydał drugą płytę i nagrał liczne teledyski.

Obecnie piosenki Tima Fabiana od kilku lat właściwie nie schodzą z list przebojów.