Nadszedł czas wspomnień… Bogdan Tyc

Nadchodzi Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – czas, kiedy wspominamy tych, których nie ma już z nami. Cóż – my również w tym czasie wracamy do wspomnień Osób, których już zabrakło…

Bogdan Tyc
Bogdan Tyc

W grudniu 2020 roku zmarł Założyciel i wieloletni Szef Wydawnictwa Box Music, Wydawca i Producent Muzyczny – Bogdan Tyc.

Bogdan Tyc z muzyką związany był już od wczesnej młodości – początkowo jako DJ (skądinąd w czasach, gdy wykonywanie tego Zawodu wymagało solidnych kwalifikacji i egzaminów państwowych). Po kilku latach Bogdan Tyc zajął się branżą Wydawniczą, by ostatecznie w 1996 roku założyć Wydawnictwo Box Music. W Wydawnictwie miał okazję współpracować z wieloma czołowymi Artystami polskiej sceny – wspomnieć można takie legendy, jak Zespół Dżem, Grupę Sami (w której pierwsze kroki stawiał sam Piotr Kupicha), Wanda i Banda oraz wieloma innymi.

Po kilku latach Bogdan Tyc postanowił ostatecznie skupić się na Śląskiej Scenie Muzycznej – której niejako stał się Współtwórcą i Kreatorem, przyczyniając się do Jej kształtu oraz promocji wielu utalentowanych Artystów i Osobowości naszej Sceny. Kilka krążków, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Box Music, zdobyło status Złotych Płyt.

Bogdan Tyc był też Pomysłodawcą, Scenarzystą, Współtwórcą programów Telewizyjnych – jak My Wam to Zagramy (przez ponad 6 lat emitowanego w Telewizji TVS), współpracował też z TVP3 Katowice czy TVP, czy kilku programów Radiowych (w tym swojej Autorskiej Audycji – Zagramy to jeszcze raz – w Radiu Piekary).

Bogdan Tyc był też Pomysłodawcą, Organizatorem lub Współorganizatorem wielu wyjątkowych i prestiżowych imprez z udziałem czołowych Gwiazd Polskiej Sceny (a gościnnie nawet Sceny światowej), czy legendarnej Śląskiej Gali Biesiadnej (zarówno koncertu głównego, jak też jej edycji w plenerze).