Wspominamy – Jerzy Macoła

W ten refleksyjny czas wspominamy tych, których już nie ma z nami. Niespełna rok temu – 3 listopada 2021 roku – zmarł Jerzy Macoła. Muzyk, Kompozytor, Wokalista, Aranżer, znany z Zespołu Bernadety Kowalskiej.

Ostatnie dwa-trzy lata są wyjątkowo trudne dla wielu z nas, ale też dla branży muzycznej. Odeszło wielu utalentowanych Muzyków, Artystów i Producentów. Niespełna rok temu nagle zmarł Jerzy Macoła – popularny i bardzo lubiany Muzyk, Kompozytor, Aranżer, Instrumentalista, Wokalista, w ostatnich latach kojarzony z Zespołem Bernadety Kowalskiej, będący jednak Kompozytorem i/ lub Aranżerem przebojów sporej grupy Artystów Śląskiej Sceny (jak Karpowicz Family, Mirek Szołtysek, Damian Holecki, NasTroje, Wesoła Biesiada, For You – którego był wieloletnim Członkiem), jak też Polskiej Sceny (jak Stachursky, I&I, Monika Borys, Grupa Orange). Ze Śląską Sceną związał się od początku lat 90’ i stał się jednym z Jej filarów. Był Założycielem lub Współzałożycielem takich Zespołów, jak For You czy Duo For You. W latach 80’ jednak związany był zupełnie z innymi nurtami – przez wiele lat był Instrumentalistą w Zespole legendarnej Gaygi.

Choć muzyka była pasja Jurka już od dzieciństwa, studiował chemię. Dopiero po pewnym czasie uświadomił sobie, że największą pasją Jego życia jest muzyka – której poświęcił się zawodowo.