Wspominamy tych, którzy odeszli

Nadchodzą szczególne dni, podczas których wracamy pamięcią do Osób, których nie ma już z nami. Niestety z roku na rok Osób, których już nie ma obok nas, które żyją wyłącznie we wspomnieniach, jest coraz więcej…

Oczywiście, jak już wspomnieliśmy, w okolicach 1 i 2-go listopada szczególnie wspominamy Bogdana Tyca – Producenta Muzycznego, Wydawcę, Producenta Koncertów, Programów telewizyjnych i radiowych, a przede wszystkim Założyciela i wieloletniego Szefa Wydawnictwa Box Music. Przypomnijmy, że Bogdan Tyc zmarł niespełna 2 lata temu – 18 grudnia 2020.

W te dni wspominamy również wielu Artystów i Wykonawców współpracujących na przestrzeni lat z naszym Wydawnictwem – takimi Osobami byli choćby Kompozytor, Muzyk, Wokalista i Aranżer – Jerzy Macoła, Multiinstrumentalista – Błażej Szymkiewicz, Wokalista, Kompozytor, Instrumentalista – Krzysztof Procek czy Wokalistka i Kompozytorka – Iroxana.

Aż trudno uwierzyć, że Ich wszystkich nie ma już z nami…

Jurka Macoła wspominaliśmy już w poprzednim artykule. Kolegą Jurka w Zespole Bernadety Kowalskiej był przesympatyczny Instrumentalista – Błażej Szymkiewicz. Artysta zmarł nieco ponad pół roku temu po ciężkiej chorobie. Błażej rewelacyjnie grał na skrzypcach oraz puzonie. Miał gruntowne przygotowanie muzyczne. Na co dzień – poza Zespołem Bernadety Kowalskiej – Błażej działał jeszcze w kilku ciekawych Projektach muzycznych (w tym w orkiestrach dętych). Doskonale pamiętamy Błażeja choćby z kilku Śląskich Gal Biesiadnych.

Krzysztof Procek był Kompozytorem, Wokalistą, Aranżerem, multiinstrumentalistą (w tym świetnym Trębaczem). Śpiewał solowo, był też współzałożycielem i Wokalistą w Zespole Kuzyn Mix. Towarzyszył nam na kilku letnich trasach koncertowych, wraz z Zespołem Kuzyn Mix gościł na Śląskich Galach Biesiadnych. Krzysztof zmarł nagle półtora roku temu.

Iroxana była popularną Wokalistką, Kompozytorką i Autorką tekstów, chętnie współpracowała też z Dziećmi – w tym z Zespołem Katosie. Jako Solistka wydała kilka krążków, jeden z nich ukazał się nakładem naszego Wydawnictwa. Artystka wystąpiła na kilku Śląskich Galach Biesiadnych oraz towarzyszyła nam na letnich trasach koncertowych. Artystka zmarła kilka lat temu.