Nastrojowa propozycja z naszego kanału

Po raz kolejny zaglądamy na nasz kanał na Youtube – na którym właśnie pojawiła się kolejna do tej pory niepublikowana propozycja…

Przełom października i listopada skłania nas do refleksji oraz wspomnień – Dzień Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny to dni, kiedy szczególnie wspominamy tych, których już nie ma obok nas… Czasami takim właśnie wyjątkowym Osobom poświęcone są też piosenki naszych Artystów. Postanowiliśmy przypomnieć na naszym kanale jedną z takich wzruszających propozycji – piosenkę Józik śmiyj sie z nami, w wykonaniu Koli i Juli. Klimatyczny utwór wykonany został na Śląskiej Gali Biesiadnej w 2010 roku. Pogodna, choć nastrojowa ballada upamiętnia niezwykle popularnego Artystę, który zmarł rok wcześniej – Józefa Poloka – popularnego Aktora, Kabareciarza, Wokalisty oraz Założyciela i wieloletniego Lidera Kapeli ze Śląska (obecnie im. Józefa Poloka). Piosenkę znajdziecie też na debiutanckim krążku Koli i Juli – Życie to dar, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Box Music.

Warto przypomnieć, że Śląska Gala Biesiadna, podczas której została wykonana wspomniana piosenka, odbyła się w miejscu szczególnym i legendarnym – na deskach Katowickiego „Spodka”.