Coraz bliżej Święta

Święta coraz bliżej – niewątpliwie bardzo ważną ich częścią są tradycje, nasze przygotowania, ale też muzyka – kolędy, ale też piękne piosenki o tematyce świątecznej. Takich właśnie propozycji, wprawiających w cudowny nastrój, nie brakuje na naszych kanałach Youtube – Box Music Bogdan Tyc i Box Music Official Audio.

Święta to piękny czas. Niewątpliwie w świąteczny nastrój pomagają przenieść się nam świąteczne piosenki. Takich nie brakuje w repertuarze naszych Artystów.

Święta to czas radości, ale też refleksji – szczególnie, gdy kogoś zabrakło przy naszym rodzinnym stole. Właśnie tej smutnej, ale bardzo życiowej tematyki dotyka piękna ballada Mirka Szołtyska z krążka Jak motyleŚwięta bez Ciebie. Piękna ballada opowiada o tęsknocie za Ojcem, którego niestety zabrakło. Pomimo upływu czasu, szczególnie w Święta brak Taty jest bardzo odczuwalny. Choć temat smutny, piosenka ma w sobie też pokrzepiające przesłanie.

Było na smutno, teraz czas na pełną optymizmu i radości propozycję Leszka Filca – Wspomniyni Świont. Pełna radości piosenka opowiada o przygotowaniach i wyczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia przed laty (no i o samych Świętach). Niestety takich Świąt już nie ma – prostsze, biedniejsze, ale z licznymi tradycjami i bardzo rodzinne. To piękny opis tego, jak kilkanaście lat temu bywało (a teraz bywa już niestety w nielicznych domach). Całości dopełnia wyjątkowo radosna i optymistyczna kompozycja.